מעונינים בפרטים נוספים על תכנית "נתיב"  – השאירו פרטים ונחזור אליכם.

תכנית טרום שיקום מקצועי המבוססת על עוצמתו של תהליך קבוצתי-רגשי, תכנים לימודיים וחוויתיים.

מתקיימת ברעננה, חיפה ובאשדוד

למי מתאימה התכנית

זכאי שיקום בעלי פוטנציאל ללימודים ו/או לעבודה עם רצון בסיסי לשינוי, אך עם חסמים וקשיים הפוגעים בהתנהלות היומיומית והתמדה במסגרת.

מטרת התכנית

שיקום מקצועי מוצלח: לימודים או השמה בעבודה, הקניית הרגלי עבודה, התנעת מוטיבציה, העצמה, עמידה בדרישות המסגרת וחיבור לעולם העבודה.

משך התכנית

4 חודשים

5 ימי לימוד בשבוע בין השעות: 8:30-14:00

התכנית כוללת

תקשורת בינאישית ׀ סדנאות העצמה

הכרות עם עולם העבודה והמקצועות

אסטרטגיות למידה ׀ תהליך שינוי וצמיחה

ניהול פיננסי ׀ פיתוח כישורי שפה

לימודי מידענות ומחשבים ׀ מתמטיקה שימושית

אבחון ויעוץ תעסוקתי

מה אומרים עלינו בוגרי תוכנית נתיב?

ל-

"אני גננת במקצועי וחליתי לפני שמונה חודשים, מאז הייתי אבודה. תוכנית טרום שיקום ב"מכללת גל" (נתיב) נתנה לי כוחות ופתחה בפני הרבה ערוצים. מצאתי כוחות וגיליתי שוב את עצמי. מרגישה זכות מלאה על כך שניתנה לי ההזדמנות להתחיל מחדש".

צ-

"אני בת 54 הגעתי לתוכנית טרום שיקום לאחר תאונת דרכים קשה ושיקום ארוך. הגעתי חלשה ותקועה, ללא כיוון ומתוסכלת. התוכנית תרמה לי מאוד לביטחון העצמי שלי. התכנים נתנו לי הרבה מקום לחשיבה עמוקה על המשך הדרך והחיים. ההגעה ללימודים גרמה לי להרגיש נחוצה וחיונית. הקימה בבוקר, עבור משהו שעניין אותי והעשיר אותי, גרמה לי לחייך בבוקר ולרצות לקום . היום אני במקום טוב, אפילו טוב מאוד"

ד-

"עבורי להגיע לכאן, לסגל לעצמי התחלה של קימה בבוקר, סדר יום, מטלות, דרישות, אחריות, להכיר אנשים חדשים, לפתח אינטראקציה עם אנשים. נותן לי להרגיש שווה, לומד, מעצים את עצמי, ומגלה גילויים חדשים על עצמי"

ח-

"הצלחתי לראות את עצמי לומדת דברים חדשים ומצליחה להבין שאני יכולה"

ע-

"נותן לי מסגרת, מקום מאוד מחזק, ויש עם מי לדבר, תומכים בי המון. יש מטרה לקום בבוקר. מאוד מעצים אותי ואני מרגישה שינוי בזמן קצר יחסית"

ג-

"הדברים העיקריים שאני לוקחת איתי מהתוכנית הם להסתכל יותר על הדברים העיקריים ופחות על הטפלים. לפרש מצבים ואירועים אחרת כדי שהתגובה שלי והרגשות שלי יהיו אחרים.

למדתי איך להתארגן כמו שצריך ולזכור כל מה שצריך לעשות. למדתי לכבד דעות של אחרים גם אם הם לא כמו שלך . למדתי מתי לתת ביטוי לרגשות שלי ולשתף ומתי לשמור על עצמי. למדתי שאת המגבלות שלנו לא צריך לחזק אלא רק את החוזקות שלנו"

מ-

"הגעתי מתקופה ארוכה ללא מסגרת עם סדר יום לא בריא. כאן הסדר יום שלי הסתדר, אני יוצא מכאן עם תוכנית לעתיד, וזה די תואם את הציפיות שלי מהתוכנית. הדברים העיקריים שאני לוקח מהתוכנית זה סדר יום, יכולת ארגון, שיטות לשיפור זיכרון, ידע להסתכל במבט רחב יותר על סיטואציות שקורות לי  ולחשוב על המילים שלי כמה פעמים לפני הערות ציניות. למדתי להאמין יותר בעצמי ולעדן את מילותי"

א-

"הגעתי כי רציתי ללמוד מקצוע והעובדת שיקום שלי התעקשה שאני אבוא למכללת גל. ממש לא רציתי אבל לא ממש היתה לי ברירה. כשהגעתי הבנתי שהיא צדקה ושזה היה תהליך חשוב לפני בחירת מקצוע. "

"קודם כל ממש נהנתי בקורס הזה. אני חושבת שזה היה צעד חכם לבוא ולעבור את התוכנית. זה היה ממש חשוב לי בעיקר בתקופה האחרונה. התמיכה שקיבלתי פה וכל הטוב הזה החזיק אותי. אני חושבת שהשתנתי. המון תודות לצוות הנהדר פה. עשיתם עבודה יוצאת דופן. הרגשתי את הדאגה של כל מורה ומדריך להצלחה שלי. אני יוצאת מפה עם כלים חדשים, עם הבנה אחרת על החיים, ויודעת לקחת את הדברים בצורה שונה. נתתם לי כוח להצליח והמון כלים. אני מקווה ומתפללת שזה ישמר ובאמת יצא ממני משהו טוב. מודה לכם מכל הלב ומעריכה את העבודה הענקית שלכם."

ב–

"הגעתי לקורס בשל בעיה תעסוקתית שהיתה לי שגרמה לי קושי במציאת עבודה ובקבלה לעבודה."

"בהתחלה היו לי הרבה חששות מהקורס והייתי מכונס בתוך עצמי. לאט לאט התחלתי להיפתח, לחזק את הקשר שלי עם אנשי המקצוע ובעיקר עם העובדת הסוציאלית."

"אני רוצה להודות לכם על התהליך שעברתי בקורס הזה. אני מרגיש שינוי באופי שלי. אני הפכתי להיות אדם פחות מכונס בעצמי ויותר פתוח, אני עומד יותר בזמנים ועל זה אני רוצה להודות לכל אנשי המקצוע של הקורס"

נ-

"אני הגעתי אל הקורס לאחר שנתיים מהניתוח שלי , ללא כל ניסיון תעסוקתי . מבחינה אישית הגעתי קצת חששן כי לא ידעתי מה זה נתיב ומה עושים שם אבל כשהיתה הדרכה ביום הראשון מה הולך להיות זה עזר מאוד."

" הכי אהבתי ללמוד מחשבים, אסטרטגיות למידה , תקשורת בינאישית ופסיכולוגיה. במחשבים היה חסר לי ידע ביישומי אופיס וקבלתי שפע של ידע וזה חשוב. באסטרטגיות למידה קבלתי אחריות לגבי יומן ולהיות בוגר ואחראי. תקשורת בינאישית- לדעת לדבר עם אנשים ולהיות משכנע, ולגבי פסיכולוגיה זה העשרה שקבלתי ושמחתי בזה. והכי חשוב, הפסיכודרמה- לדעת איך לצאת לחיים חדשים ללא מגבלה כלשהיא , רגשית ונפשית. "